A magyar média válsága: túlélés vagy közszolgálat?
Észre kell vegyük a rendszerszintű problémákat, amik hibákra kényszerítik egy féldiktatúrában a nyomás alatt lévő független médiát.
A médiát kritizálni nem csak lehet, hanem része kell legyen a normális társadalmi párbeszédnek. De a médiának nagyobb problémái vannak annál, hogy elintézzük egy egyszerű propgandistázással. Észre kell vegyük a rendszerszintű problémákat, amik hibákra kényszerítik egy féldiktatúrában a nyomás alatt lévő független médiát.
A hétvégén a Tisza kongresszusán az egyik legnagyobb tapsot a végrehajtás államosításának programpontja kapta. Én is megtapsolom ezt innen is, hiszen, ahogy kiderítettem, 630 ezer ember ellen zajlik végrehajtás Magyarországon. Emberek, családok életét teszik tönkre a fizetéslevonások és a kilakoltatások. A rendszer ma nem is az adósságbehajtásról szól, hanem a tartozások akár évtizedes parkoltatásáról az elévülés újraindítását kihasználva. A rendszer a végrehajtók profitjáról szól. Ezt a témát mégsem írta meg vagy tárgyalta egyetlen sajtótermék sem úgy mint Magyar Péter más szakpolitikai bejelentéseit.
A hét másik Magyar Péteres eseménye, Magyar Péter partizános szereplése, és utána a Tisza a független sajtóval való összefeszülése volt. Vagyis hát elég egyoldalú összefeszülés ez, hiszen Magyar állította azt, hogy valamiféle médiaelit lepaktált a Fidesszel a rendszerváltással szemben.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Jámbor András to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.